Dlaczego warto latem spać pod kołdrą puchową?

Wysłane Przez: Blog PL Komentarz: 0

Kołdry puchowe jak najbardziej nadają się na lato. Ważne jest jednak to, aby wybrać odpowiedni produkt, który zapewni komfortowy wypoczynek i zdrowy sen. Dlaczego warto latem spać pod kołdrą puchową? Jaki model najlepiej wybrać? Podpowiadamy!

Przewaga naturalnego wypełnienia: wybierz kołdrę puchową

Kołdry z naturalnym wypełnieniem, np. puchem gęsim, są lekkie, miękkie i delikatne. Charakteryzuje je sprężystość, puszystość oraz elastyczność. Wykazują wysokie zdolności termoizolacyjne. Pozwalają skórze oddychać, nie zatrzymują wilgoci i utrzymują stałą temperaturę ciała. Dzięki temu kołdry puchowe zapewniają optymalną wentylację oraz izolację cieplną, nie dopuszczając do przegrzania organizmu. To wszystko sprawia, że doskonale sprawdzają się w roli pościeli na lato, oferując pełen relaks i zdrowy wypoczynek podczas ciepłych nocy.

Optymalny model kołdry na lato: postaw na całoroczną lub letnią

Duża oferta różnego typu kołder puchowych pozwala wybrać odpowiednie okrycie na letnie noce. Modele pościeli zazwyczaj uzależnione są od wagi wsadu. Najczęściej wybierane na ciepłe miesiące są zaś kołdry całoroczne o wadze średniej wśród tych typów okryć lub letnie o wadze najniższej z nich.

Te pierwsze zawierają mniej puchu niż zimowe, ale nieco więcej niż letnie, dzięki temu zapewniają odpowiednią termoizolację przez cały rok. Ważą ok. 1-2 kilogramów. To idealny wybór dla osób, które lubią prostotę i nie mają zbyt wiele miejsca na przechowywanie kilku typów różnych okryć.

Drugie, czyli letnie, są lżejsze od zimowych, zawierają mniej wsadu. Ich waga waha się zazwyczaj w przedziale od 0,8 do 1,5 kilograma. Dodatkowo, często są pokryte jedwabiem lub 100% bawełną, dzięki czemu zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Łagodzą wzrost temperatury, a ich niewielka objętość sprawia, że można je zabrać ze sobą gdziekolwiek zamierzamy spędzić ciepłą noc. To doskonały wybór dla osób, które cenią sobie najwyższy komfort i nieprzerwany, zdrowy sen.

Podsumowanie: najlepsze kołdry ma DILANI

Dlaczego warto latem spać pod kołdrą puchową? Reasumując, tego typu okrycia, dzięki naturalnemu wypełnieniu są lekkie, delikatne, sprężyste i zapewniają optymalną temperaturę ciała, dbając jednocześnie o cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci. Oferta kołder puchowych jest zaś bardzo bogata i bez problemu można dobrać odkrycie do własnych preferencji oraz warunków pogodowych. Najlepsze na lato są uniwersalne kołdry całoroczne lub niezwykle lekkie letnie.

W swojej ofercie DILANI ma doskonałe kołdry puchowe z delikatnym pokryciem bawełnianym, które cechuje lekkość, sprężystość, wysoka jakość i praktyczność. W zależności od preferencji klienta, może on wybrać produkt dopasowany do siebie. DILANI oferuje okrycia dostosowane do warunków klimatycznych. W swojej ofercie ma kołdry całoroczne, letnie i zimowe. Te ostatnie mimo, że mają najwięcej puchu, nadal są jednak bardzo lekkie. Kołdry DILANI to idealny wybór dla każdego, kto szuka komfortowego i uniwersalnego okrycia na długie lata.

Komentarze

Zostaw komentarz