Idealna kołdra puchowa – pokrycie decyduje o komforcie i trwałości

Wysłane Przez: Blog PL Komentarz: 0

W sypialni śpimy i wypoczywamy, pod kołdrą spędzamy mnóstwo czasu, warto więc zadbać o to, by wybrać takie okrycie, które zapewni nam komfortowy relaks oraz zdrowy sen. Wybierając produkt powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, budowę, ale również wypełnienie, a także pokrycie. Dlaczego? Ponieważ rodzaj wypełnienia wpływa na to, jak ciepła jest kołdra puchowa, ale to pokrycie decyduje o wytrzymałości i komforcie użytkowania produktu! Jakie są najpopularniejsze? Jakiego typu pokrycie powinna mieć idealna kołdra puchowa? Sprawdźcie!

Idealna kołdra puchowa – rodzaje pokryć

Najbardziej znane pokrycia kołder to flizelinowe, teflonowe, satynowe, jedwabne, bawełniano-poliestrowe, z mikrowłókien i bawełniane. Poniżej krótko opisujemy najpopularniejsze z nich.

Pokrycie flizelinowe: Flizelina to termicznie połączone sztuczne włókna. Kołdry z takimi pokryciami są bardzo tanie, ale mało wytrzymałe. Nie nadają się do okryć, które mają służyć długo.

Pokrycie teflonowe: Teflon jest odporny za zabrudzenia, uniemożliwia osadzanie się kurzu. To bardzo wytrzymały materiał. Kołdry z pokryciem z teflonu poleca się alergikom.

Pokrycie satynowe: Satyna to rodzaj tkaniny z najwyższej jakości przędz. Materiał z jednej strony jest błyszczący, a z drugiej matowy, a do tego ma właściwości antystatyczne, antyalergiczne. Kołdry z takim pokryciem są estetyczne, mają luksusowy wygląd.

Pokrycie jedwabne: Jedwab to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów. Tkanina jest wytrzymała, naturalna. Kołdry z pokryciem jedwabnym są przyjemne dla skóry i wyglądają ekskluzywnie. Niestety nie należą do najtańszych.

Pokrycie bawełniano-poliestrowe: Tego typu pokrycie wykonane jest z mieszanki materiałów naturalnych i sztucznych: bawełny oraz poliestru. Najpopularniejsze rodzaje tkaniny to policoton i frotte. Pokrycie jest bardzo popularne ze względu na niski koszt produkcji.

Pokrycie z mikrowłókien: Mikrowłókna (mikrofibra, mikrofaza) to nowoczesny materiał ze sztucznych włókien ciągłych. Kołdry z takim rodzajem pokrycia są trwałe, higieniczne, szybko schną. Poleca się je alergikom.

Pokrycie bawełniane: Bawełna jest naturalna, delikatna, wytrzymała i umożliwia dobrą wentylację. Kołdry z takim pokryciem są higieniczne. Materiał ma zdolność do odprowadzania wilgoci, co zapewnia przyjemny klimat podczas snu.  Mówi się, że bawełna to najzdrowsza tkanina stosowana do tworzenia wytrzymałych i przyjemnych w dotyku kołder puchowych.

Idealna kołdra puchowa – najlepsze pokrycie

Kupując kołdrę warto zwrócić uwagę na warunki mieszkaniowe, osobiste preferencje, ale też nie powinno się zapominać o materiałach z jakich powstał produkt. Bardzo ważne jest pokrycie kołdry. Powinno być ono nie tylko estetyczne, ale też praktyczne, komfortowe i wytrzymałe. Jakie pokrycie powinna mieć idealna kołdra puchowa?

Najpopularniejsze pokrycia to bawełniano-poliestrowe oraz zrobione z tanich, sztucznych tkanin (np. flizeliny). Pierwsze cechuje niski koszt produkcji, drugie – słaba wytrzymałość i jakość. W związku z tym kołdry z takimi pokryciami są nietrwałe, szybko się niszczą. Okrycia tego typu nie nadają się na długie lata, nie należą do produktów najwyższej klasy. Najlepiej wybierać pokrycia trwałe i dobrej jakości – wykonane z jedwabiu, satyny lub bawełny. Te ostatnie są higieniczne, miękkie, umożliwiają dobrą wentylację, a do tego cechuje je duża wytrzymałość. Pierzyny z pokryciem bawełnianym to komfortowe, uniwersalne produkty, które cechuje najwyższa jakość i jednocześnie przystępna cena. Tego typu produkty są idealne do codziennego użytkowania. Cechuje je trwałość i odporność oraz estetyczny wygląd, dlatego gwarantują satysfakcję z udanego zakupu przez długie lata. Podsumowując, idealna kołdra puchowa powinna mieć pokrycie bawełniane.

Wszystkie kołdry puchowe marki DILANI z linii EXCLUSIVE oraz COMFORT posiadają pokrycia ze 100% bawełny. Produkty te są ekologiczne i naturalne. Zapewniają komfort cieplny, jednocześnie zachwycając lekkością oraz delikatnością. Kołdry puchowe DILANI są bardzo wytrzymałe i praktyczne. To idealny wybór dla każdego, kto szuka komfortowego produktu na długie lata. Warto wspomnieć o tym, że w swojej ofercie marka ma też specjale produkty ze sztucznego puchu, które przeznaczone są dla osób ze skłonnością do alergii. Kołdry są wykonane z nowoczesnych materiałów o właściwościach antyalergicznych i mają pokrycia ze 100% delikatnej, higienicznej mikrofibry.

Komentarze

Zostaw komentarz