Jak walczyć z bezsennością? Spróbuj aromaterapii

Wysłane Przez: Blog PL Komentarz: 2

Wiele osób cierpi na problemy ze snem i zastanawia się, jak walczyć z bezsennością. Zanim sięgniemy jednak po środki farmaceutyczne, warto spróbować naturalnych metod. Jedną z nich jest aromaterapia. Znana już od starożytności jako doskonały, bezpieczny sposób na bezsenność. 

Które zapachy działają nasennie?

Zapachy roślin, ziół oraz kwiatów działają uspokajająco, odprężają, łagodzą stres. Zasnąć pomogą aromaty m.in. pomarańczy, melisy, lawendy, bergamotki, świerku, rumianku, jaśminu oraz drzewa różanego i sandałowego. Wyciszają, poprawiają nastrój, koją. Zmniejszają lęki i poprawiają jakość snu.

Jak używać olejków eterycznych?

Można dodać kilka kropel olejków do kąpieli, nawilżacza powietrza, czy kupić do nich specjalny kominek. Niektórzy nasączają chusteczkę kilkoma kropelkami zapachu i wkładają pod poszewkę poduszki. Zamiast pachnącej chustki, można także schować tam mieszankę wysuszonych ziół w woreczku. Inni dodają olejki do miski z gorącą wodą, którą stawiają w pobliżu łóżka. Zapach roznosi się po sypialni, zapewniając relaksującą inhalację. Dobrym sposobem jest też zakup aromatyzowanych pałeczek lub popijanie ziołowej herbaty przed snem.

Ciekawym pomysłem jest także masaż z wykorzystaniem pachnących olejków. Podobno najlepiej w tej roli sprawdzają się specyfiki z migdałów i gorzkiej pomarańczy. Przed zastosowaniem, warto jednak sprawdzić, czy dany olejek można nałożyć bezpośrednio na skórę. Niektóre z nich mogą uczulać lub powodować podrażnienia.

Jak powinien wyglądać relaksujący rytuał z aromaterapią?

Niezależnie od wybranego sposobu, należy się wyciszyć i spokojnie wdychać wybrany zapach. Powinno się myśleć o pozytywnych, przyjemnych rzeczach, zapominając o troskach oraz kłopotach dnia codziennego. Aromaterapię warto dodać do wieczornych rytuałów, aby skutecznie się uspokoić i przygotować do snu.  

Co zrobić zanim sięgniemy po aromaterapię?

Zanim  sięgniemy po olejki eteryczne, powinniśmy się upewnić, czy zachowujemy odpowiednią higienę snu i mamy dobrze przygotowane miejsce wypoczynku. Aby zapewnić sobie zdrowy odpoczynek należy zadbać o wielkość łóżka, budowę materaca, wystrój sypialni, typ pościeli, a także rodzaj kołder oraz poduszek.

Wybór pościeli to jedna z najważniejszych kwestii. Najlepsze są kołdry i poduszki puchowe. Doskonale grzeją, ale też pozwalają skórze oddychać. Zapewniają komfort cieplny, są lekkie oraz jednocześnie wytrzymałe.

W ofercie sklepu DILANI znaleźć można kołdry letnie, całoroczne i zimowe. Wykonane są z gęsiego puchu. Mają ekologiczne, miękkie, higieniczne pokrycia ze 100% bawełny oraz komfortową budowę kasetonową, która zapobiega przemieszczaniu się wypełnienia lub grudkom. Kołdry puchowe marki zachwycają lekkością, zapewniają stałą temperaturę optymalną dla ciała i cyrkulację powietrza, nie dopuszczając do przegrzania organizmu. Tym samym zapewniają zdrowy, spokojny sen. Gwarantują doskonały odpoczynek, który można dodatkowo wspomóc relaksującą mocą olejków eterycznych.

Komentarze

Utworzono sobota, wrzesień 9, 2017 Wysłane Przez ULA GRYNIEWICZ Odnośnik do komentarzy
Olejkiem eterycznym możemy leczyć bezsennosc i zastosować AROMATERAPIE
Utworzono sobota, wrzesień 9, 2017 Wysłane Przez ULA GRYNIEWICZ Odnośnik do komentarzy
Dzięki olejkom eterycznym ,możemy zapobiec bezsennosci ,zastosować AROMATERAPIE
Pokazuje 1 - 2 z 2

Zostaw komentarz