PODUSZKA I KOŁDRA PUCHOWA ILE POWINNA WAŻYĆ, BY GWARANTOWAĆ WYSOKĄ JAKOŚĆ?

Wysłane Przez: Blog PL Komentarz: 0

Pomimo szybkiego rozwoju technologii produkcyjnej i wielu przeprowadzonych badań, nie odkryto dotąd materiału wypełniającego do kołder i poduszek, który pod względem jakości dorównałby puchowi. Naturalny puch wykazuje wysokie zdolności termoizolacyjne, jest bardzo lekki i doskonale wchłania wilgoć wydzielaną przez ciało, odprowadzając ją na zewnątrz, a tym samym, chroniąc śpiącego przed nieprzyjemnym uczuciem chłodu. Dodatkowo gęsi puch jest niezwykle sprężysty i ściśliwy. Niezależnie od tego, z jaką siłą i przez jak długi czas będzie ściskany, po zwolnieniu nacisku niemal natychmiast powróci do pierwotnego kształtu.

JAKIE RODZAJE PUCHU ZNAJDZIEMY W PUCHOWYCH KOŁDRACH I PODUSZKACH?

 

Do wypełniania kołder i poduszek stosuje się powszechnie dwa rodzaje puchu – gęsi i kaczy. O wiele lepszym wypełniaczem jest jednak puch gęsi, ponieważ jego pojedyncze płatki mają większy rozmiar, dzięki czemu magazynuje on więcej powietrza i sprawia, że wypełniona nim kołdra jest znacznie lżejsza i cieplejsza. Należy pamiętać, że ze względu na lepsze właściwości gęsi puch jest bardziej kosztowny od kaczego. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej kołdry lub poduszki, warto też upewnić się, że użyty do jej wyrobu puch jest nowy, tj. że nie pochodzi z odzysku, z rynku wtórnego, gdzie mógł być wcześniej eksploatowany w innych wyrobach.

 

ILE PROCENT PUCHU POWINNA ZAWIERAĆ KOŁDRA?

 

Czynnikiem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze puchowej kołdry lub poduszki, jest procentowa zawartość puchu. Większa gwarantuje wyższą jakość i oznacza lepszą izolację. Zarówno dobra puchowa kołdra jak i poduszka, powinna zawierać co najmniej 80 % puchu.

 

ILE WAŻY DOBRA PUCHOWA KOŁDRA I PODUSZKA?

Kołdra puchowa wysokiej jakości nie powinna mieć więcej wsadu niż 3 kilogramy. Oczywiście waga wsadu zależy w dużej mierze od sezonu, w jakim ma nam służyć. Kołdry letnie są z reguły wyjątkowo lekkie – waga ich wsadu waha się od zaledwie 0,8 do 1,5 kilograma. Dobre kołdry całoroczne, w zależności od typu i wielkości, zawierają wsad o wadze od 1 do 2 kilogramów. Waga wsadu kołder zimowych mieści się zaś w przedziale od ok. 1,3 do 3 kilogramów. Wsad puchowej poduszki wysokiej jakości nie powinien natomiast ważyć więcej niż 1,4 kilograma. Jeżeli kołdra lub poduszka, którą jesteśmy zainteresowani, przekracza podane normy wagowe, może to być znak, że zawiera dużą domieszkę pierza bądź innych, bardziej niepożądanych dodatków, takich jak anilana czy gąbka. Oczywiście mówimy tu o kołdrach dedykowanych naszemu klimatowi. Na rynku można bowiem spotkać się z puchowymi kołdrami zimowymi lub całorocznymi o wadze wsadu znacznie poniżej 800 gram. Takie kołdry nie sprawdzą się jednak w naszych temperaturach, gdyż nie możemy spodziewać się po nich należytej ochrony cieplnej.

 

Gwarancję bezpiecznych zakupów wysokiej jakości zapewnia swoim klientom sklep DILANI, oferujący szeroki asortyment kołder i poduszek z najwyższej półki. Oferta sklepu obejmuje zarówno wyroby naturalne, tworzone na bazie puchu gęsi europejskiej z pasją i dbałością o szczegół, jak i produkty antyalergiczne, szyte z najnowocześniejszych materiałów dostępnych na rynku.

Komentarze

Zostaw komentarz