Pozycja podczas snu – Co mówi o Tobie?

Wysłane Przez: Blog PL Komentarz: 0

Sposób w jaki śpisz, może dużo powiedzieć o Twoim charakterze i osobowości. Badania wykazują, że układ rąk, kręgosłupa, nóg, jaki przyjmujemy w łóżku, świadczy o naszych zwyczajach, tym jak się ze sobą czujemy, a nawet zmartwieniach, jakie nas gnębią. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co zdradza Twoja pozycja podczas snu!

Pozycja embrionalna/dziecka

Ciało jest zwinięte, ułożone na boku, nogi podkurczone pod klatę piersiową, ramiona skrzyżowana, bądź położone blisko nóg. Pozycja przypomina dziecko w łonie matki, stąd jej nazwa. To jeden z najpopularniejszych sposobów, w jaki ludzie układają się do snu. Pozycja „zwijania się w kłębek” jest oznaką osób nieśmiałych, delikatnych i emocjonalnych. Przez otoczenie uznawane są za twarde, jednak w rzeczywistości cechuje ich wysoka wrażliwość. Intensywnie przeżywają oni związki i relacje międzyludzkie.

Pozycja kłody

Ciało ułożone jest na boku, nogi złączone i wyprostowane, kręgosłup prosty. Ręce umiejscowione po jednej stronie ciała, jedna może być ułożona pod poduszką lub wyciągnięta na zewnątrz. Pozycja charakterystyczna jest dla osób ufnych, lubiących towarzystwo. Często są one bardzo otwarte, co czyni je podatnymi na manipulację. Takie osoby łatwo nawiązują kontakty, dobrze czują się w grupie.

Pozycja zachłanna

Ciało ułożone jest na boku z wyprostowanymi nogami i rękami wysuniętymi prostopadle do ciała. Pozycja typowa jest dla osób, które wydaję się być otwarte, ale w rzeczywistości bywają podejrzliwe oraz chciwe, czasem cyniczne. Jeśli podejmą raz decyzję, trudno je przekonać do zmiany. To osoby uparte, które trzymają się swojego zdania. Jednakże są też dobrymi przyjaciółmi, troszczącymi się o innych.

Pozycja żołnierza/oficera

Ciało ułożone jest na plecach, z wyprostowanymi nogami i rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała. Pozycja przybierana jest przez osoby spokojnie oraz ciche. Jeśli ktoś tak układa się do snu, oznacza to, że stawia wobec siebie i swojemu otoczeniu wysokie wymagania. Taka osoba zachowuje rezerwę w stosunku do innych. Ludzie, którzy przybierają taką pozycję, są ambitni, nie lubią mówić o sobie. Jednocześnie są to osoby lojalne. Chronią swoją rodzinę i cenią więzi międzyludzkie.

Pozycja spadania

Ciało ułożone jest na brzuchu z rękami obejmującymi poduszkę, głowa skierowana jest w bok. Według badań w ten sposób śpią osoby towarzyskie, żywiołowe, ale też zuchwałe. Potrafią być nerwowe, ale i wrażliwe, są bardzo delikatne. Na zewnątrz wydają się opanowane. Nie lubią krytyki i sytuacji ekstremalnych. Uwielbiają wolność, denerwuje je, gdy ktoś mówi im, co mają robić.

Pozycja rozgwiazdy

Ciało ułożone jest na plecach z rękami obejmującymi poduszkę. Taka pozycja podczas snu oznacza, że osoba jest dobrym przyjacielem, który potrafi słuchać i pomaga, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Nie lubi być też w centrum uwagi. Na takie osoby można liczyć.

Pozycja podczas snu – jaka jest zdrowa?

Najzdrowsze spośród przedstawionych układów, są pozycje boczne – embrionalna, kłody, zachłanna. Według lekarzy należy spać na boku, ponieważ w ten sposób nie wywieramy nacisku na serce i inne ważne organy. Specjaliści twierdzą, że najlepiej spać na lewej stronie ciała. Jeśli jednak chcemy się dobrze wyspać, należy pamiętać nie tylko o dobrej pozycji, ale też otoczeniu. To, czy nasz nocny odpoczynek będzie zdrowy i spokojny, zależy także m.in. od łóżka, budowy materaca, pościel, rodzaju kołder oraz poduszek.

Komfortowe, praktyczne i wyjątkowo estetyczne produkty znaleźć można w ofercie DILANI. W sklepie znajdują się poduszki oraz kołdry puchowe najwyższej jakości. Produkty są delikatne, lekkie i miękkie. Kołdry z puchu doskonale grzeją, zapewniając jednocześnie cyrkulację powietrza. Okrycia zapewniają zdrowy, spokojny sen i ułatwiają regenerację organizmu. Sklep DILANI ma w swoim asortymencie poduszki oraz kołdry z puchu gęsiego, jak i produkty antyalergicznie. Wszystkie typy okryć spełniają najwyższe wymogi jakościowe oraz użytkowe, dlatego zapewniają wyjątkowy komfort snu.

Tagi: zdrowy sen

Komentarze

Zostaw komentarz