Kołdry puchowe 

Aby zapewnić sobie zdrowy i przywracający siły sen, warto zadbać o komfort nocnego wypoczynku. Wygodne łóżko to jednak nie wszystko. Równie istotne jest to pod czym śpimy - tak, aby w nocy nie było ani za zimno, ani zbyt gorąco. W ofercie DILANI znajdują się kołdry puchowe w różnych rozmiarach. Znaleźć tu można zarówno takie, które są przeznaczo...

Aby zapewnić sobie zdrowy i przywracający siły sen, warto zadbać o komfort nocnego wypoczynku. Wygodne łóżko to jednak nie wszystko. Równie istotne jest to pod czym śpimy - tak, aby w nocy nie było ani za zimno, ani zbyt gorąco. W ofercie DILANI znajdują się kołdry puchowe w różnych rozmiarach. Znaleźć tu można zarówno takie, które są przeznaczone dla jednej osoby, jak i podwójne, odpowiednie do łoża małżeńskiego. Zastosowano w nich wsad z puchu gęsiego (kołdry Exclusive) bądź z puchu z dodatkiem pierza (kołdry Comfort). Dostępne są one w dwóch kolorach: ecru ze złotą lamówką oraz różowym z lamówką białą. Lamówka ozdabia kołdrę oraz chroni przed wydobywaniem się jej zawartości na zewnątrz. Sklep internetowy oferuje kołdry w kilku wariantach. Dostępna jest wersja ciepła - zimowa oraz wersje lżejsze do wykorzystanie przez cały rok lub podczas ciepłego lata. Sposób, w jaki są one uszyte zapewnia długoletnie użytkowanie. Kołder nie należy prać w pralce, zalecane jest natomiast czyszczenie chemiczne. 

więcej o kołdrach puchowych

Więcej
Znaleziono 24 szt. produktów
0 Recenzja (e)
419,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
439,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
459,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
489,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

1 Recenzja (e)
429,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
449,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
469,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
509,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

1 Recenzja (e)
449,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

Pokazuje 1 - 9 z 24 szt. produktów

Dlaczego warto postawić na kołdrę puchową?

Kołdra to ważny element naszej sypialni. Nie tylko wygodny materac i dopasowana poduszka mają wpływ na jakość snu. Kołdry naturalne są trwałe i przyjemne w dotyku, gdyż gęsi puch jest bardzo delikatnym i wysokojakościowym surowcem. Pikowanie sprawia, że stanowiący wypełnienie puch nie przemieszcza się wewnątrz materiału, dzięki czemu nie ma tzw. zimnych stref. Tego typu okrycia zapewniają dobrą termoregulację w nocy, zapobiegając przegrzewaniu i poceniu, jednocześnie chroniąc przed zmarznięciem. Efekt? Spokojny, głęboki sen - bez wybudzania się z powodu gorąca lub dreszczy na plecach. Ponadto gwarantują one niezwykły komfort snu w miękkiej otulinie. Pierzyna z puchu dobrej jakości, to świetny wybór dla osób ceniących sobie naturalne i lekkie materiały. Ze względu na swoje właściwości kołdra taka może być używana niezależnie od pory roku, choć zwykle lepiej mieć dwie kołdry: lżejszą na lato i z większą ilością puchu na chłodne, zimowe miesiące. Oczywiście trzeba pilnować odpowiedniego ich czyszczenia (chemiczne), aby nie utraciły swych właściwości. Dobrze jest również dbać o ich higienę, regularnie je wietrząc na mroźnym, zimowym powietrzu.

kołdra puchowa dilani - metka

Jaki rozmiar kołdry wybrać?

Wielkość kołdry powinna być dopasowana do rozmiaru łóżka oraz do indywidualnych potrzeb. W przypadku łóżka pojedynczego sprawdzi się kołdra w rozmiarze 140 x 200 cm lub 160 x 200 cm. Szersze kołdry najlepiej pasują do łóżka szerokiego i małżeńskiego. Mając takie łoże i kupując pierzynę dla dwóch osób, warto postawić na kołdrę w rozmiarze 180 x 200 cm lub nawet 220 x 200 cm. Bywa jednak tak, że każda osoba woli mieć własną kołdrę, aby uniknąć zabierania jej sobie nawzajem podczas snu. Wówczas lepiej wybrać dwie mniejsze kołdry, zamiast jednej, szerokiej. Wybierając kołdrę puchową w sklepie, warto również wziąć pod uwagę rozmiar pościeli, którym dysponujemy w domu i wybrać pasujący do niej wymiar. W grę wchodzi również przyzwyczajenie. Jeśli dotychczas spaliśmy pod przestronną pierzyną, przestawienie się na wąską kołdrę jest trudne i może skutkować ciągłym rozkrywaniem się w nocy, w ten sposób pogarszając komfort snu.

Na co zwrócić uwagę kupując kołdrę?

Poza wybraniem odpowiedniego rozmiaru należy wziąć pod uwagę również inne czynniki. Trzeba zdecydować, czy kołdra ma być całoroczna, czy też lepiej postawić na dwie kołdry sezonowe. Warto zastanowić się, jaki budżet ma się do dyspozycji, a co za tym idzie - jakiej jakości produkty wchodzą w grę. Kołdra z gęsiego puchu nie należy do najtańszych, ale to znakomita opcja dla osób ceniących sobie ekologiczne i naturalne produkty oraz najwyższą jakość. Tańsza propozycja to kołdra, w której wypełnienie stanowi puch z domieszką pierza. Tego typu pierzyna ma także dobre właściwości termiczne, jest jednak trochę cięższa.

Na ostateczny koszt produktu wpływa nie tylko wypełnienie - cena produktu zależy również od pokrycia. Najlepiej, gdy jest ono wykonane z czystej bawełny, wówczas skóra ma zapewnione oddychanie. Pokrycie z mieszanki bawełniano-polimerowej jest mniej przewiewne, ale za to tańsze. Przy zakupie należy zwracać uwagę na producenta i czytać metki. Kołdry importowane z Chin są wprawdzie dość tanie, ale bezpieczniej jest postawić na sprawdzone, rodzime produkty. Dokonując zakupów, trzeba również przyjrzeć się sposobowi szycia kołdry. Odpowiednie obszycie (lamówka) to gwarancja tego, iż puch nie będzie wydostawał się z wnętrza kołdry. Znaczenie ma również podział kołdry na przeszywane komory. Takie rozmieszczenie wypełnienia sprawia, że pozostaje ono na miejscu i nie zbija się, a kołdra zachowuje równą grubość.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż kołdry z wypełnieniem z puchu i pierza nie nadają się niestety dla osób cierpiących na alergię. Dla takich osób marka DILANI ma specjalną ofertę kołder i poduszek z materiałów o właściwościach antyalergicznych.

Zalety pierza i puchu

Pierzyna z pierza gęsiego lub z mieszanki puchu z pierzem jest tańsza niż ta wypełniona samym puchem. Ptasie pierze i puch to naturalny materiał szczególnie dla zwolenników ekologicznych rozwiązań. Puch i pierze są sprężystym materiałem, więc kołdra taka dość dobrze układa się na ciele. Marka DILANI wykorzystuje tylko najlepszy puch i drobne pierze z gęsi. Wypełnienie takie pozwala skórze oddychać w nocy i sprawia, że ciało się nie poci - wilgoć jest bowiem skutecznie odprowadzana na zewnątrz. Inna, droższa wersja to kołdra z puchu. Ten produkt zapewnia wyjątkowy komfort. Kołdra taka jest niezwykle lekka, miła w dotyku i delikatna. Wszystko dzięki wypełnieniu, które jest puchem ptactwa wodnego - najczęściej gęsi, czasem kaczek. Dzięki swej strukturze puch potrafi zatrzymywać powietrze wykorzystując je do ogrzania zachowując przy tym jego wymianę. Jednocześnie jest on świetnym absorbentem wilgoci. Wypełnienie to sprawia, że kołdra taka jest lżejsza, niż gdyby była wypełniona pierzem. Zwykle jest również bardziej sprężysta i lepiej dopasowuje się do ciała. Ma też lepsze właściwości izolacyjne i świetnie reguluje ciepło podczas snu. Odpowiednio wybrana kołdra puchowa może stanowić całoroczne okrycie na noc, ale nie jest to jedyna możliwość. W ofercie znaleźć można kołdry zimowe, cięższe, mające więcej wypełnienia, będące najlepszą opcją dla osób, które nie lubią marznąć. Tymczasem osoby, które nadmiernie nie marzną powinny rozważyć, czy nie lepsza będzie lekka kołdra – idealna zwłaszcza latem.

pościel dilani

Ceny puchowych kołder muszą być wyższe. Dlaczego?

Kołdry puchowe zawierają wypełnienie uzyskiwane z wybranych części ciała ptactwa wodnego, które jest tylko na ich podbrzuszu. Z tego względu puch jest znacznie droższym surowcem, niż pierze, co przenosi się na cenę całego produktu.

Osoby, które nie mają skłonności alergicznych i nie muszą kupować specjalnych, antyalergicznych kołder, często decydują się na produkty naturalne, wypełnione ptasim puchem. Gdy chcemy mieć zapewnioną świetną jakość i trwałość na lata, ale jednocześnie budżet jest ograniczony, warto rozważyć zakup kołdry z wypełnieniem mieszanym (puch + pierze). Przykładowo seria Comfort marki Dilani to starannie wykonane kołdry o budowie kasetonowej, w których 80% wypełnienia to gęsi puch, a resztę stanowią drobne gęsie piórka.