Poduszki puchowe 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo komfortowe poduszki, których wypełnienie stanowi miękki puch, uzyskany z gęsi europejskiej. Materiał ten został odpowiednio przygotowany poprzez pranie w wysokiej temperaturze, suszenie oraz zabiegi sterylizacyjne. Poduszki puchowe są niezwykle sprężyste i lekkie - waga najmniejszej z nich nie przekracza 0,5 ...

W naszej ofercie znajdziecie Państwo komfortowe poduszki, których wypełnienie stanowi miękki puch, uzyskany z gęsi europejskiej. Materiał ten został odpowiednio przygotowany poprzez pranie w wysokiej temperaturze, suszenie oraz zabiegi sterylizacyjne. Poduszki puchowe są niezwykle sprężyste i lekkie - waga najmniejszej z nich nie przekracza 0,5 kg. Wsad umieszczony jest w tkaninie w 100% bawełnianej. Do wyboru są 4 standardowe rozmiary poduszek: 50 x 60 cm, 50 x 70 cm, 70 x 80 cm oraz 70 x 90 cm oraz każdy inny, który wykonujemy na zamówienie. Każda z poduszek dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: ecru oraz różowym. Krawędź otoczona jest elegancką i starannie wykonaną lamówką, zapobiegającą wydostawaniu się puchu na zewnątrz. Poduszka puchowa 50 x 70 może stanowić świetne dopełnienie kołdry, wykonanej z takich samych materiałów. Ten powszechnie stosowany rozmiar poduszki sprawia, że bez trudu można znaleźć właściwą do niej poszewkę. Aby produkt posłużył jak najdłużej, zaleca się co pewien czas poddać go czyszczeniu chemicznemu. Poduszki nie należy prać z użyciem wody ani prasować.

więcej o poduszkach puchowych

Więcej
Znaleziono 8 szt. produktów
0 Recenzja (e)
229,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

1 Recenzja (e)
249,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
299,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
159,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
199,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
229,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
199,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

0 Recenzja (e)
155,00 zł

Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami surowców.

Pokazuje 1 - 8 z 8 szt. produktów

Dlaczego warto korzystać z poduszki puchowej?

Puch to naturalny, ekologiczny materiał pochodzący od ptactwa wodnego, w tym przypadku - od gęsi. Puch jest pozyskiwany od ptaków, u których w naturalnym środowisku stanowi on doskonałą izolację przed niską temperaturą. Po uzyskaniu puch jest selekcjonowany i poddawany odpowiednim procesom technologicznym. Do gotowej poduszki trafia więc czysty puch najwyższej jakości. Poduszka puchowa jest bardziej sprężysta i ma mniejszą wagę niż poduszka z pierza gęsiego. Dzięki swej sprężystości taka poduszka świetnie dopasowuje się do kształtu głowy, a to gwarantuje wygodny sen. Ponieważ na sen przeznaczamy sporą część doby, warto zadbać o to, aby zapewnić sobie jak najlepszą regenerację i budzić się wypoczętym, bez bólu karku. Surowiec, jakim jest gęsi puch, ma świetne właściwości termoregulacyjne - skóra w kontakcie z nim oddycha i nie ulega przegrzaniu. Zapewnione jest to dzięki możliwości cyrkulacji powietrza pomiędzy cząsteczkami puchu. Naturalności całego produktu dopełnia bawełniane pokrycie, obszyte solidną lamówką. Odpowiednie dbanie o taką poduszkę i czyszczenie jej we właściwy, wskazany przez producenta sposób gwarantuje jej długoletnią trwałość. Poduszki puchowe dostępne w sklepie internetowym są produktami wysokiej jakości, wykonanymi z troską o najmniejsze detale. Nie ma tutaj miejsca na gorsze i przypadkowo wybrane materiały. Nasze poduszki wybierane są przez klientów doceniających wartość dobrego, głębokiego i komfortowego snu. Przyjemnie jest przyłożyć wieczorem policzek na porządnej, miękkiej poduszce, a rano obudzić się w pełni sił. DILANI to prawdziwie magiczne sny!

Poduszka puchowa comfort - dilani

Jak zadbać o puch?

Zakup właściwej poduszki to pierwszy krok do zapewnienia sobie wygody podczas snu. Trzeba jednak pamiętać, że poduszka puchowa wymaga pewnych zabiegów. Dzięki temu utrzyma ona swoją sprężystość, nie wygniecie się szybko i będzie służyła przez długie lata. Po pierwsze, należy regularnie nią wstrząsać, a czasami poklepać dłonią po to, aby równomiernie rozłożyć zamknięty w niej puch. Kołdrą warto również solidnie potrząsnąć i wyrównać ją w podobny sosób. Po drugie, w przypadku chowania poduszki z pierza i puchu oraz puchowej kołdry do pojemnika na pościel warto przypilnować, aby nie były one ściśnięte. Takie "sprasowanie" może bowiem doprowadzić do trwałych odkształceń materiału, których trudno będzie się pozbyć. Zgniatanie nie jest najlepszym pomysłem. Dobrze jest również przypilnować, aby używać poduszek i kołdry zgodnie z przeznaczeniem. Dzieci nie powinny traktować ich jako świetnego podłoża do skakania, gdyż pogarsza to sprężystość puchu. Mając w domu zwierzęta np. koty należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie drapały one poduszki z puchu gęsiego lub puchowej kołdry. Ostre pazury mogą bowiem uszkodzić pokrycie i sprawić, że puch wydostanie się ze środka. Ponadto pupil zostawi swą sierść na pościeli, który najlepiej usunąć specjalną rolką do usuwania sierści z ubrań.

Czynnikiem, mogącym wywołać alergię lub objawy podobne do przeziębienia jest rozwój roztoczy lub grzybów w pościeli. Aby do tego nie dopuścić, należy ją regularnie wietrzyć na przykład poprzez rozwieszenie na zewnątrz - najlepiej na mrozie - czy rozłożenie jej w sypialni przy szeroko otwartym oknie. Trzeba to oczywiście robić wtedy, gdy wilgotność w powietrzu jest niska, a więc w suchy, pogodny dzień, ale nie w pełnym słońcu. Nie wolno zaniedbywać tej czynności - w przeciwnym razie naraża się na nieprzyjemne, a czasem nawet groźne dolegliwości. Drobne zabrudzenia można czyścić na bieżąco z użyciem wilgotnej gąbki bądź szmatki z odrobiną mydła, a co pewien czas warto oddać puchową pościel do prania chemicznego.

łóżko z poduszkami z puchu

Zalety poduszek z puchu/pierza

Patrząc na poduszki puchowe, cena jest zazwyczaj wyższa w porównaniu z ceną poduszek wypełnionych samym pierzem. Jednak te ostatnie, tańsze szybciej tracą swoją sprężystość i są mniej komfortowe w użyciu. Poduszki z puchu są naturalne, trwałe i łatwe w utrzymaniu - nie wymagają szczególnie trudnej pielęgnacji. Mają świetne właściwości termiczne i absorbujące wilgoć. Skóra głowy, stykając się z taką poduszką, może swobodnie oddychać. Nie bez powodu czerpie się tutaj z natury - od ptactwa wodnego, które wykorzystuje szczególne właściwości swojego puchu w środowisku w jakim żyje. Pochodzące od sprawdzonych producentów materiały zastosowane do produkcji poduszek sprawiają, że są to wytrzymałe tekstylia świetnej jakości. Wysoka sprężystość sprawia, że poduszka łatwo dopasowuje swój kształt do indywidualnych potrzeb użytkownika. To wszystko zapewnia wyjątkowy komfort podczas snu. Poduszki dostępne są w wielu rozmiarach, także na zamówienie. Łatwo więc wybrać najodpowiedniejszą dla siebie wersję i cieszyć się zdrowym i głębokim snem.